Europsko prvenstvo u rukometu - Hrvatska 2018.

Izvor: Wikipedija
Skoči na: orijentacija, traži
Europsko prvenstvo u rukometu - Hrvatska 2018.
Euro 2018. Hrvatska.png
Podatci o turniru
Domaćin Flag of Croatia.svg Hrvatska
Vrijeme održavanja 12. siječnja28. siječnja 2018.
Broj momčadi 16 
Dvorane (u 4 )

Trinaesto europsko prvenstvo u rukometu održava se od 12. do 28. siječnja 2018. godine u Hrvatskoj. Hrvatska je dobila domaćinstvo na sjednici Europske rukometne federacije održanoj u Dublinu 20. rujna 2014. godine. Hrvatska je bila jedini kandidat za domaćinstvo europskog rukometnog prvenstva.[1]

Dvorane

Zagreb Split


Arena Zagreb
Kapacitet: 15 024
Spaladium Arena
Kapacitet: 10 941
Arena Zagreb 2009.jpg Spaladium Arena 1.JPG
Varaždin Poreč
Športska dvorana Varaždin
Kapacitet: 5 000
Športska dvorana Žatika
Kapacitet: 3 700
Sport Hall Varaždin.jpg

Kvalificirane momčadi

Država Kvalificirala se kao Datum kvalifikacije Prijašnji nastupi
Flag of Croatia.svg Hrvatska 00Domaćin 0020. rujna 2014. 122 (1994., 1996., 1998., 2000., 2002., 2004., 2006., 2008., 2010., 2012., 2014., 2016.)
Flag of Spain.svg Španjolska 00Pobjednik 3. kvalifikacijske skupine 006. svibnja 2017. 122 (1994., 1996., 1998., 2000., 2002., 2004., 2006., 2008., 2010., 2012., 2014., 2016.)
Flag of Germany.svg Njemačka 00Pobjednik 5. kvalifikacijske skupine 006. svibnja 2017. 112 (1994., 1996., 1998., 2000., 2002., 2004., 2006., 2008., 2010., 2012., 2016.)
Flag of Sweden.svg Švedska 00Pobjednik 6. kvalifikacijske skupine 006. svibnja 2017. 112 (1994., 1996., 1998., 2000., 2002., 2004., 2008., 2010., 2012., 2014., 2016.)
Flag of Denmark.svg Danska 00Pobjednik 1. kvalifikacijske skupine 0014. lipnja 2017. 112 (1994., 1996., 2000., 2002., 2004., 2006., 2008., 2010., 2012., 2014., 2016.)
Flag of France.svg Francuska 00Pobjednik 7. kvalifikacijske skupine 0014. lipnja 2017. 122 (1994., 1996., 1998., 2000., 2002., 2004., 2006., 2008., 2010., 2012., 2014., 2016.)
Flag of Hungary.svg Mađarska 002. mjesto 1. kvalifikacijske skupine 0015. lipnja 2017. 102 (1994., 1996., 1998., 2004., 2006., 2008., 2010., 2012., 2014., 2016.)
Flag of Serbia.svg Srbija 002. mjesto 2. kvalifikacijske skupine 0015. lipnja 2017. 42 (2010., 2012., 2014., 2016.)
Flag of Belarus.svg Bjelorusija 00Pobjednik 2. kvalifikacijske skupine 0015. lipnja 2017. 42 (1994., 2008., 2014., 2016.)
Flag of Montenegro.svg Crna Gora 002. mjesto 6. kvalifikacijske skupine 0017. lipnja 2017. 32 (2008., 2014., 2016.)
Flag of Norway.svg Norveška 002. mjesto 7. kvalifikacijske skupine 0017. lipnja 2017. 72 (2000., 2006., 2008., 2010., 2012., 2014., 2016.)
Flag of Slovenia.svg Slovenija 002. mjesto 5. kvalifikacijske skupine 0017. lipnja 2017. 102 (1994., 1996., 2000., 2002., 2004., 2006., 2008., 2010., 2012., 2016.)
Flag of Austria.svg Austrija 002. mjesto 3. kvalifikacijske skupine 0017. lipnja 2017. 22 (2010., 2014.)
Flag of the Czech Republic.svg Češka 002. mjesto 4. kvalifikacijske skupine 0018. lipnja 2017. 82 (1996., 1998., 2002., 2004., 2008., 2010., 2012., 2014.)
Flag of Macedonia.svg Makedonija 00Pobjednik 4. kvalifikacijske skupine 0018. lipnja 2017. 42 (1998., 2012., 2014., 2016.)
Flag of Iceland.svg Island 003. mjesto 4. kvalifikacijske skupine 0018. lipnja 2017. 92 (2000., 2002., 2004., 2006., 2008., 2010., 2012., 2014., 2016.)

Ždrijeb

Ždrijeb se održao 23. lipnja 2017.

Jakosna skupina 1 Jakosna skupina 2 Jakosna skupina 3 Jakosna skupina 4


Natjecanje po skupinama (prvi krug)

Skupina A

     Plasman u drugi krug
     Eliminiran
Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. RP
1. Flag of Sweden.svg Švedska 4 3 2 0 1 89 82 +7
2. Flag of Croatia.svg Hrvatska 4 3 2 0 1 92 79 +20
3. Flag of Serbia.svg Srbija 2 3 1 0 2 76 88 -12
4. Flag of Iceland.svg Island 2 3 1 0 2 74 82 -8

Izvor: EHF

Raspored utakmica skupine A:

12. siječnja 2018.
18:15
Flag of Sweden.svg Švedska 24:26 Flag of Iceland.svg Island Spaladium Arena
Gledatelji: 8.700
Suci: Načevski, Nikolov Flag of Macedonia.svg
Gottfridsson 6 (08:15) Guðmundsson 7
Suspension 2×Opomenut Izvješće Suspension 3×Opomenut

12. siječnja 2018.
20:30
Flag of Croatia.svg Hrvatska 32:22 Flag of Serbia.svg Srbija Spaladium Arena
Gledatelji: 11.000
Suci: Geipel, Helbig Flag of Germany.svg
Stepančić, Štrlek 6 (14:09) Petar Nenadić 6
Suspension 2×Opomenut Izvješće Suspension 1×Opomenut


14. siječnja 2018.
18:15
Flag of Serbia.svg Srbija 25:30 Flag of Sweden.svg Švedska Spaladium Arena
Gledatelji: 9.500
Suci: Gjeding, Hansen
Ilić 5 (10:16) Lagergren 5
Suspension 1×Opomenut Izvješće Suspension 2×Opomenut

14. siječnja 2018.
20:30
Flag of Iceland.svg Island 22:29 Flag of Croatia.svg Hrvatska Spaladium Arena
Gledatelji: 10.500
Suci: Sotin, Volodkov
Pálmarsson 5 (13:14) Cindrić 7
 4×Opomenut Izvješće Suspension 3×Opomenut


16. siječnja 2018.
18:15
Flag of Serbia.svg Srbija 29:26 Flag of Iceland.svg Island Spaladium Arena
Gledatelji: 9.800
Suci: Raluy, Sabroso
Radivojević, Šešum 5 (12:12) Sigurðsson 8
Suspension 2×Opomenut Izvješće Suspension 3×Opomenut

16. siječnja 2018.
20:30
Flag of Croatia.svg Hrvatska 31:35 Flag of Sweden.svg Švedska Spaladium Arena
Gledatelji: 11.000
Suci: Horáček, Novotný
Čupić 7 (12:17) Lagergren 6
Suspension 3×Opomenut Izvješće Suspension 2×Opomenut


Skupina B

     Plasman u drugi krug
     Eliminiran
Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. RP
1. Flag of France.svg Francuska 6 3 3 0 0 97 82 +15
2. Flag of Norway.svg Norveška 4 3 2 0 1 103 88 +15
3. Flag of Belarus.svg Bjelorusija 2 3 1 0 2 80 91 -11
4. Flag of Austria.svg Austrija 0 3 0 0 3 80 99 -19

Izvor:EHF
Pravila poredka: 1) bodovi; 2) međusobni susreti - bodovi 3) međusobna razlika pogodaka 4) međusobni broj postignutih pogodaka 5) razlika pogodaka (Q) Qualified to the phase indicated.

Raspored utakmica skupine B:

12. siječnja 2018.
18:15
Flag of Belarus.svg Bjelorusija 27:26 Flag of Austria.svg Austrija Športska dvorana Žatika
Gledatelji: 3.100
Suci: Horáček, Novotný Flag of the Czech Republic.svg
Kuleš 7 (14:12) Bilyk 8
Suspension 3×Opomenut Izvješće Suspension 2×Opomenut 1×Isključen

12. siječnja 2018.
20:30
Flag of France.svg Francuska 32:31 Flag of Norway.svg Norveška Športska dvorana Žatika
Gledatelji: 3.600
Suci: López, Ramírez Flag of Spain.svg
Mahé 8 (15:17) Tønnesen 7
Suspension 2×Opomenut Izvješće Suspension 3×Opomenut


14. siječnja 2018.
18:15
Flag of Austria.svg Austrija 26:33 Flag of France.svg Francuska Športska dvorana Žatika
Gledatelji: 2.900
Suci: Geipel, Helbig
Robert Weber 5 (12:17) N'Guessan 7
Suspension 1×Opomenut 1×Isključen Izvješće Suspension

14. siječnja 2018.
20:30
Flag of Norway.svg Norveška 33:28 Flag of Belarus.svg Bjelorusija Športska dvorana Žatika
Gledatelji: 2.500
Suci: Nikolov, Načevski
Sagosen, Bjornsen, Gullerud 6 (15:12) Karaljok 5
Suspension 3×Opomenut Izvješće Suspension 3×Opomenut


16. siječnja 2018.
18:15
Flag of France.svg Francuska 32:25 Flag of Belarus.svg Bjelorusija Športska dvorana Žatika
Gledatelji: 2.300
Suci: Mažeika, Gatelis
Mem 9 (14:11) Padshyvalau 6
Suspension 3×Opomenut Izvješće Suspension 1×Opomenut 1×Isključen

16. siječnja 2018.
20:30
Flag of Norway.svg Norveška 39:28 Flag of Austria.svg Austrija Športska dvorana Žatika
Gledatelji: 1.600
Suci: Gjeding, Hansen
Bjørnsen 9 (18:14) Bilyk 9
Suspension 2×Opomenut Izvješće Suspension 3×Opomenut 2×Isključen


Skupina C

     Plasman u drugi krug
     Eliminiran
Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. RP
1. Flag of Germany.svg Njemačka 2 1 1 0 0 32 19 +13
2. Flag of Macedonia.svg Makedonija 2 1 1 0 0 25 24 +1
3. Flag of Slovenia.svg Slovenija 0 1 0 0 1 24 25 -1
4. Flag of Montenegro.svg Crna Gora 0 1 0 0 1 19 32 -13

Izvor: EHF

Raspored utakmica skupine C:

13. siječnja 2018.
17:15
Flag of Germany.svg Njemačka 32:19 Flag of Montenegro.svg Crna Gora Arena Zagreb
Gledatelji: 8.000
Suci: Pichon, Reveret
Gehsheimer 9 (17:9) Lipovina 7
Suspension 3×Opomenut 1×Isključen Izvješće Suspension 2×Opomenut

13. siječnja 2018.
19:30
Flag of Macedonia.svg Makedonija 25:24 Flag of Slovenia.svg Slovenija Arena Zagreb
Gledatelji: 11.000
Suci: Dinu, Din
Manaskov 8 (11:11) Mlakar 4
Suspension 4×Opomenut Izvješće 11×Suspension 4×Opomenut 1×Isključen


15. siječnja 2018.
18:10
Flag of Slovenia.svg Slovenija - Flag of Germany.svg Njemačka Arena Zagreb

15. siječnja 2018.
20:30
Flag of Montenegro.svg Crna Gora - Flag of Macedonia.svg Makedonija Arena Zagreb


17. siječnja 2018.
18:10
Flag of Germany.svg Njemačka - Flag of Macedonia.svg Makedonija Arena Zagreb

17. siječnja 2018.
20:30
Flag of Montenegro.svg Crna Gora - Flag of Slovenia.svg Slovenija Arena Zagreb


Skupina D

     Plasman u drugi krug
     Eliminiran
Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. RP
1. Flag of Spain.svg Španjolska 2 1 1 0 0 32 15 +17
2. Flag of Denmark.svg Danska 2 1 1 0 0 32 25 +7
3. Flag of Hungary.svg Mađarska 0 1 0 0 1 25 32 -7
4. Flag of the Czech Republic.svg Češka 0 1 0 0 1 15 32 -17

Izvor: EHF

Raspored utakmica skupine D:

13. siječnja 2018.
18:15
Flag of Spain.svg Španjolska 32:15 Flag of the Czech Republic.svg Češka Športska dvorana Varaždin
Gledatelji: 3.780
Suci: Santos, Fonseca
Rivera, Entrerríos, Solé 5 (16:9) Kašpárek 5
Suspension 1×Opomenut Izvješće Suspension 2×Opomenut

13. siječnja 2018.
20:30
Flag of Denmark.svg Danska 32:25 Flag of Hungary.svg Mađarska Športska dvorana Varaždin
Gledatelji: 5.170
Suci: Gubica, Milošević
Lauge Schmidt 7 (14:12) Lékai 5
Suspension 2×Opomenut 1×Isključen Izvješće Suspension 3×Opomenut


15. siječnja 2018.
18:15
Flag of Hungary.svg Mađarska - Flag of Spain.svg Španjolska Športska dvorana Varaždin

15. siječnja 2018.
20:30
Flag of the Czech Republic.svg Češka - Flag of Denmark.svg Danska Športska dvorana Varaždin


17. siječnja 2018.
18:15
Flag of the Czech Republic.svg Češka - Flag of Hungary.svg Mađarska Športska dvorana Varaždin

17. siječnja 2018.
20:30
Flag of Spain.svg Španjolska - Flag of Denmark.svg Danska Športska dvorana Varaždin


Natjecanje po skupinama (drugi krug)

Skupina E

     Plasman u poluzavršnicu
     Za 5. mjesto
     Za 7. mjesto
     Eliminiran
Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. RP
1. 0 0 0 0 0 0 0 0
2. 0 0 0 0 0 0 0 0
3. 0 0 0 0 0 0 0 0
4. 0 0 0 0 0 0 0 0
5. 0 0 0 0 0 0 0 0
6. 0 0 0 0 0 0 0 0
18. siječnja 2018.
18:15
Flag of Serbia.svg Srbija 27:32 Flag of Norway.svg Norveška Arena Zagreb
Gledatelji: 3.200
Suci: Santos, Fonseca
Beljanski, Šešum 5 (17:17) Bjørnsen, Sagosen 8
Suspension 2×Opomenut Izvješće Suspension 2×Opomenut

18. siječnja 2018.
20:30
Flag of Croatia.svg Hrvatska 25:23 Flag of Belarus.svg Bjelorusija Arena Zagreb
Gledatelji: 8.100
(15:12)


20. siječnja 2018.
18:15
Flag of Sweden.svg Švedska - Flag of France.svg Francuska Arena Zagreb

20. siječnja 2018.
20:30
Flag of Croatia.svg Hrvatska - Flag of Norway.svg Norveška Arena Zagreb


22. siječnja 2018.
18:15
Flag of Serbia.svg Srbija - Flag of France.svg Francuska Arena Zagreb

22. siječnja 2018.
20:30
Flag of Sweden.svg Švedska - Flag of Belarus.svg Bjelorusija Arena Zagreb


24. siječnja 2018.
16:00
Flag of Serbia.svg Srbija - Flag of Belarus.svg Bjelorusija Arena Zagreb

24. siječnja 2018.
18:15
Flag of Sweden.svg Švedska - Flag of Norway.svg Norveška Arena Zagreb

24. siječnja 2018.
20:30
Flag of Croatia.svg Hrvatska - Flag of France.svg Francuska Arena Zagreb


Skupina F

     Plasman u poluzavršnicu
     Za 5. mjesto
     Za 7. mjesto
     Eliminiran
Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. RP
1. 0 0 0 0 0 0 0 0
2. 0 0 0 0 0 0 0 0
3. 0 0 0 0 0 0 0 0
4. 0 0 0 0 0 0 0 0
5. 0 0 0 0 0 0 0 0
6. 0 0 0 0 0 0 0 0
19. siječnja 2018.
18:15
Flag of Germany.svg Njemačka 22:19 Flag of the Czech Republic.svg Češka Športska dvorana Varaždin
Gledatelji: 2.130
Suci: Gubica, Milošević
Fäth 8 (9:10) Číp 6
Suspension 2×Opomenut Izvješće Suspension 3×Opomenut

19. siječnja 2018.
20:30
Flag of Slovenia.svg Slovenija 28:31 Flag of Denmark.svg Danska Športska dvorana Varaždin
Gledatelji: 5.200
Suci: Pichon, Revere
Zarabec 6 (14:16) Hansen 11
Suspension 2×Opomenut Izvješće Suspension 2×Opomenut


21. siječnja 2018.
18:15
Flag of Germany.svg Njemačka - Flag of Denmark.svg Danska Športska dvorana Varaždin

21. siječnja 2018.
20:30
Flag of Macedonia.svg Makedonija - Flag of Spain.svg Španjolska Športska dvorana Varaždin


23. siječnja 2018.
18:15
Flag of Slovenia.svg Slovenija - Flag of Spain.svg Španjolska Športska dvorana Varaždin

23. siječnja 2018.
20:30
Flag of Macedonia.svg Makedonija - Flag of the Czech Republic.svg Češka Športska dvorana Varaždin


24. siječnja 2018.
16:00
Flag of Slovenia.svg Slovenija - Flag of the Czech Republic.svg Češka Športska dvorana Varaždin

24. siječnja 2018.
18:15
Flag of Macedonia.svg Makedonija - Flag of Denmark.svg Danska Športska dvorana Varaždin

24. siječnja 2018.
20:30
Flag of Germany.svg Njemačka - Flag of Spain.svg Španjolska Športska dvorana Varaždin


Završnica

  Polufinale Finale
             
 E1  
 F2  
 
     
   
 
 
Treće mjesto
 F1    
 E2      

Poluzavršnica

26. siječnja 2018.
18:00
E1 - F2 Arena Zagreb

26. siječnja 2018.
20:30
F1 - E2 Arena Zagreb

Utakmica za 5. mjesto

26. siječnja 2018.
15:30
E3 - F3 Arena Zagreb


Utakmica za 3. mjesto

28. siječnja 2018.
18:00
Poraženi PZ1 - Poraženi PZ2 Arena Zagreb


Utakmica za 1. mjesto

28. siječnja 2018.
20:30
Pobjednik PZ1 - Pobjednik PZ2 Arena Zagreb

Konačni plasman

Pozicija Momčad Svjetsko prvenstvo
kvalifikacije
Gold medal icon.svg
Silver medal icon.svg
Bronze medal icon.svg
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Izvori

  1. Men's EHF EURO 2018 goes to Croatia (engleski). eurohandball.com (20. rujna 2014.).

Vanjske poveznice